Nowoczesna architektura : Konkurs Piraeus Tower / Arhiidea Architects

Dzięki uprzejmości Arhiidea Architects Argiidea Architekci z Rygi podzielili się z nami swoją propozycją zawodów Pireaus Tower 2010 w Grecji.
Dodatkowe zdjęcia i konceptualny opis architekta po przerwie.
GŁÓWNY KONCEPCJA Dzięki uprzejmości Arhiidea Architekci Podstawową koncepcją propozycji przebudowy wieży Pyreaus jest upublicznienie przestrzeni prywatnej, a tym samym otwarcie budynku na miasto i jego mieszkańców do wielokrotnego wykorzystania.
Charakter wieży jest ponownie rozważany zarówno pod względem funkcjonalności i wizerunku, jak i szerszego kontekstu miejskiego.
Walory przestrzeni publicznej są zawarte w wielu aspektach projektu, aby aktywować prywatną przestrzeń.
Parter budynku dostosowany jest do większej przestrzeni publicznej, jako przedłużenie przestrzeni publicznej ulic Akti Poseidonos i Dimostheneus.
Ponieważ wieża znajduje się na skraju aktywnego centrum miasta, otwarcie parteru pozwala również na rozszerzenie i wygładzenie tej granicy.
Upublicznienie przestrzeni prywatnej osiąga się także poprzez przycięcie do wieży, co pozwala na publiczne oglądanie tarasów połączonych z bardziej prywatnym wykorzystaniem restauracji i kawiarni.
Dzięki uprzejmości Arhiidea Architects Projekt fasady wieży ma na celu stworzenie mocnego wizerunku zarówno dla budynku, jak i dla miasta.
po wejściu z morza.
Szklana fasada wieży składa się z lekko nachylonych szklanych elementów, tak że pod kątem, cienie i odbicia na powierzchni tworzyły rozpoznawalny wzór.
Dzięki uprzejmości Arhiidea Architects Wzór wybrany dla fasady jest znanym punktem Pireusu od pierwszego lub drugiego wieku naszej ery.
kamienny lew, który został splądrowany w 1687 roku i sprowadzony do Wenecji.
Projekt fasady w ten sposób przywraca lokalne historyczne i symboliczne cechy portu Pireus w nieoczekiwanej interpretacji.
łącząc nowoczesny budynek ze starożytną ikoną.
Dzięki uprzejmości Arhiidea Architects
[patrz też: giełda tworzyw sztucznych, syndrom chorego budynku, klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej syndrom chorego budynku zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków