Kącik architekta – Pig-Ugly Obudowa daje rozwojowi złe imię, mówi minister planowania Wielkiej Brytanii

Minister nazywał osiedla mieszkaniowe, takie jak Harrisons Wharf (na zdjęciu), jako brzydkie , zniewagą dla społeczności.
Obraz za pośrednictwem Daily Mail Nawet raz brytyjscy architekci, Fundacja Księcia i NIMBY mają coś, na co mogą się zgodzić.
W przemówieniu do Stowarzyszenia Planowania Miast i Krajów (TCPA), minister planowania Wielkiej Brytanii, Nick Boles, wychylił się przeciwko świńskiej brzydocie .
brytyjskiego budownictwa mieszkaniowego, który nadał mu złą nazwę: Jesteśmy uwięzieni w błędnym kole.
Ludzie patrzą na nowe osiedla, które zostały przykręcone do ich miast i wsi w ostatnich dziesięcioleciach i zauważają, że kilka z nich jest pięknych.
W rzeczy samej, aby nie powiedzieć zbyt dobrze, wiele z nich jest brzydka W skrócie, ponieważ nie budujemy pięknie, ludzie nie pozwalają nam dużo budować.
A ponieważ nie budujemy dużo, nie możemy sobie pozwolić na piękną budowę.
Moją osobistą misją, jako ministra planowania, jest pomóc nam wyjść z tego błędnego koła raz na zawsze.
Krytyka została przyjęta przez wielu brytyjskich architektów jako niezbędny sygnał ostrzegawczy dla Wielkiej Brytanii i wezwanie do działania dla jej architektów.
Więcej o tej historii, po przerwie.
Boles zidentyfikował Ustawę o lokalizmie, która umożliwiła społecznościom tworzenie lokalnych planów i kształtowanie rozwoju na ich obszarze, jako najbardziej rewolucyjny krok rządu.
w kierunku ekspansji mieszkaniowej, ale przyznaje, że przyszłość budownictwa mieszkaniowego (i jego publicznego odbioru) będzie naprawdę spoczywała w rękach planistów, architektów i deweloperów.
Pozycja Bole a doprowadziła do tego, że Architekci i Fundacja Księcia (tradycyjna organizacja mieszkaniowa często nie zgadzają się z innowacją architektoniczną) po tej samej stronie.
Jak Hank Dittmar, dyrektor naczelny Fundacji Księcia, wyjaśnił: Nasze rozległe doświadczenie ze społecznościami pokazuje nam, że to, o co naprawdę proszą NIMBYs, to rozwój wyższej jakości, który pasuje do ich społeczności.
Jeśli mogą być przekonani o tej kwestii, będą dążyć do wspierania nowego rozwoju.
Projekt musi od samego początku być kluczową kwestią, a nowe rozwiązania muszą dodawać wartości do miejsca i ich społeczności.
Edytor wykonawczy BDOnline, Ellis Woodman, zgadza się, widząc architektów jako ważnych graczy, którzy nie tylko zaprojektują piękne mieszkania, ale także upewnią się, że wieś Anglii jest zachowana (Boles ma, na alarm niektórych konserwatorów, stwierdził, że do 1,65 milion hektarów otwartych gruntów może być rozwijanych): Po wzmocnieniu społeczności lokalnych poprzez radykalne przekształcenie przepisów dotyczących planowania, rząd musi teraz znaleźć sposób na przekonanie ich, że rozwój na dużą skalę leży w ich interesie.
Są jednak żałośnie mało niedawnych modeli brytyjskich, które sugerowałyby, że tak jest.
Jeśli architekci odgrywają centralną rolę w tej walce, to z pewnością są kluczem do zapewnienia, że Boles.
Wizja powiększania obszaru, na którym budujemy, nie prowadzi do zatarcia obszarów wiejskich.
Opowiadanie przez bdonline.uk i PLANOWANIE
[hasła pokrewne: olx ostrzeszów, klimatyzator przenośny bez rury, standardowe wymiary drzwi ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: klimatyzator przenośny bez rury olx ostrzeszów standardowe wymiary drzwi