Budownictwo wczoraj i dzis : Nowe spojrzenie na ogród zimowy

Mówiąc o wspaniałej przestrzeni publicznej, Ogród Zimowy w World Financial Center wydaje się mieć wszystko.
Nagły i bardzo mile widziany oderwanie się od chaotycznych ulic i gorączkowego zgiełku miejskiego życia, niesamowity ogród Cezara Pelli spowolni tempo dnia przechodniów na sekundę, ponieważ można ukraść spojrzenie rzeki, czytać pod palmą drzewa lub zrelaksować się na wielkich marmurowych schodach.
Ta przestrzeń jest tak znacząca, że była to jedna z pierwszych rzeczy odbudowanych po ataku na World Trade Center w 2001 roku.
Jednak według New York Observer, Brookfield Properties, właściciel World Financial Center, zaproponował przeprojektowanie ogrodu zimowego, w tym usunięcie ukochanych schodów.
Więcej o propozycji po przerwie.
Społeczności nie lubiły tych wiadomości; według Matta Chabana, Niektórzy mieszkańcy obawiają się, że ogród straci swoją zapraszającą naturę i stanie się kolejną ruchliwą arterią.
Inni martwią się o poświęcenie kolejnego połączenia ze światem przed 11 września, nawet jeśli jest to odtworzony.
Brookfield powiedział jednak, że plany mają na celu ożywienie przestrzeni, a ponieważ obecny Ogród Zimowy miał tak silne połączenie z World Trade Center, z nowymi wieżami wzrasta, dobrze jest nawiązać nowe połączenie.
Ponadto, plan Brookfielda obejmuje reorganizację powierzchni handlowych i handlowych centrum, które zaprojektuje Rafael Pelli, syn oryginalnego architekta Winter Garden.
Czy byłeś w Winter Gardens i doświadczyłeś tej przestrzeni publicznej.
Co sądzisz o nowej propozycji.
[przypisy: freja transport, katatermometr, giełda tworzyw sztucznych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: freja transport katatermometr zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków