Budownictwo wczoraj i dzis : Dom lalek dla architektury Clementine / TDO

Dzięki uprzejmości TDO Architecture TDO została zamówiona przez Wallpaper * Magazine, aby ponownie podejść do projektu domu lalki.
Poproszono ich, aby uznali Villa Savoye Le Corbusiera za inspirujący punkt wyjścia, i stamtąd opracowali koncepcję, która z powodzeniem odpowiedziała funkcjonalnym domem dla lalek o nowoczesnym wyglądzie.
Odpowiadając na wykorzystanie ramp jako pionowej cyrkulacji w Willi Savoye, Dom Lalek replikuje ten pomysł, a także charakteryzuje się pionową cyrkulacją poprzez rampy, które są wyrażane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.
Dzięki uprzejmości TDO Architecture TDO zaadaptowało koncepcję wolnego planu Le Corbusiera, tworząc wolną sekcję, tworząc pionową objętość i wąski plan piętra.
Dom otwiera się od środka i odsłania miniaturowy budynek, w którym światło może przeniknąć do wszystkich zakamarków, a także łatwą do opanowania głębokość, gdzie wszystkie pomieszczenia są łatwo dostępne.
Kolejną atrakcją tego projektu jest zdolność Doll House s do podwójnej funkcjonalności jako lampy po zamknięciu i nowoczesnej zabawki po otwarciu.
akson
[podobne: katatermometr, olx jędrzejów, filunek w drzwiach ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: filunek w drzwiach katatermometr olx jędrzejów