Budownictwo i architektura : Zaawansowane centrum produkcyjne / HASSELL

Perspektywa rogu południowo-zachodniego Interdyscyplinarna firma projektowa HASSELL podzieliła się z nami swoją ofertą dotyczącą konkurencji dla Advanced Manufacturing Center (AMC), nowego, przełomowego budynku w Swinburne University of Technology w Melbourne w Australii.
Dodatkowe zdjęcia i opis architekta po przerwie.
Multidyscyplinarna firma projektowa HASSELL została niedawno zaproszona do wzięcia udziału w konkursie na Advanced Manufacturing Center (AMC), nowy budynek w Swinburne University of Technology w Melbourne.
Konkurs odzwierciedla rozwój Swinburne w dziedzinie badań, innowacji i doskonałości technicznej, a także podejście uniwersytetu do otwartości i przejrzystości dla szerszej społeczności.
Perspektywa narożnika południowo-wschodniego w ciągu dnia Budynek składa się z kombinacji przestrzeni laboratoryjnych, laboratoriów badawczych, przestrzeni edukacyjnych, biur i sal konferencyjnych, 350-salowego teatru wykładowego i dwóch poziomów parkingu podziemnego.
Aby zapewnić maksymalną elastyczność i dostępność, projekt umieścił pomieszczenia fabryczne w środku budynku, otoczone elastycznym układem programu.
Ta koncepcja fabryki.
Serce.
generuje wysoki poziom możliwych interakcji między miejscem nauki i biura, promując maksymalną integrację i możliwości.
Perspektywa narożnika południowo-wschodniego w nocy Projektanci eksperymentowali z materiałami, aby stworzyć wrażenie przezroczystości i głębi w przestrzeni budynku.
Fasada centralnej części budynku składa się z kombinacji szkła kanałowego, litej ściany i przezroczystych okien, umożliwiających duże ilości rozproszonego naturalnego światła w budynku.
Forma budynku i fasada integrują się w obrębie wiktoriańskiej zabytkowej ulicy i lokalnej dzielnicy, a jednocześnie tworzą własną tożsamość dla AMC.
Perspektywa wejścia w rogu północno-zachodnim Różne rodzaje szkła i ich różne sposoby odbijania działają razem z metalową siatką, aby zapewnić głębię i teksturę odpowiadającą na wykorzystanie programu wewnętrznego oraz zmieniające się światło i warunki sezonowe.
W ciągu dnia budynek świeci i odbija, podczas gdy w nocy świeci, przypominając przechodniom o aktywnych badaniach i innowacjach zachodzących w jego murach.
Zespół ds.
Projektowania Wewnętrznej Perspektywy: HASSELL.
Mark Loughnan, Anna Fairbank, Eliza Rieniets, Jeroen Hagendoorn, Simon Rich Klienci: Swinburne University of Technology w Melbourne Konsultanci: AECOM.
konstrukcje, fasady, geotechniczne, cywilne / AURECON.
mechaniczne, elektryczne, hydrauliczne, ESD, pożarowe, pionowe / ARUP.
akustyka / Davis Langdon.
dostęp, doradztwo / McKenzie Group.
budowanie serwisów geodezyjnych / Konsultantów MEL.
wiatr Obszar projektu: 19 000 m2 Rok projektu: 2010 Status projektu: Niezrealizowany (na krótkiej liście, ale ostatecznie nieudany konkurs) Obraz: HASSELL Zespół projektu HASSELL: Mark Loughnan, Anna Fairbank, Eliza Rieniets, Jeroen Hagendoorn, Simon Rich _Clients: Swinburne University of Technology w Melbourne _ Consultants: AECOM.
konstrukcje, fasady, geotechniczne, cywilne AURECON.
mechaniczne, elektryczne, hydrauliczne, ESD, pożarowe, pionowe ARUP.
akustyka Davis Langdon.
dostęp, doradztwo McKenzie Group.
budowanie usług geodezyjnych Konsultanci MEL.
wind _Project area: 19 000 m2 _Projektowany rok: 2010 _Imagowanie: HASSELL
[podobne: katatermometr, domofon urmet, freja transport ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: domofon urmet freja transport katatermometr