Architektura i nowoczesne budownictwo – Latent City / Yaohua Wang

Yaohua Wang podzielił się z nami swoją pracą dyplomową, Latent City ., która otrzymała nagrodę Sci-Arc za najlepszą pracę dyplomową i została również wybrana na Biennale w Wenecji.
Jedną z wielu zalet tego projektu jest to, że nie ma ślepego zaułka .
jak Wang demonstruje swoją pętlą cyrkulacyjną w całym mieście.
Rdzeń projektu znajduje się w górnej i dolnej warstwie infrastruktury, które są najważniejszymi warstwami jego projektu, gdzie tworzy serię stałych i pustych przestrzeni.
Wang jest w stanie stworzyć nie tylko miasto z nieskończonymi możliwościami, ale także miasto, które wykorzystuje swoje otoczenie, maksymalizując strategie dziennego oświetlenia i naturalną wentylację.
Wang następnie wykracza poza architekturę i bierze pod uwagę wpływ społeczno-polityczny, jaki jego Latent City miałoby na obecne warunki Chin.
Te najważniejsze i jeszcze więcej przyniosły mu to zaszczytne uznanie.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Globalny kryzys finansowy z 2008 r.
Poważnie wpłynął na przemysł tanich, przybrzeżnych wybrzeży Chin.
Kryzys stanowił ironiczny punkt zwrotny dla transformacji chińskiego przemysłu: przybrzeżne tanie sektory przeszły na przemysł high-tech, a teraz rząd planuje budowę dużej liczby dróg i kolei na nadchodzące pojawienie się tanich gałęzi przemysłu śródlądowego.
Odtąd powstające na dużą skalę śródlądowe tanie przedsiębiorstwa będą następnym ważnym krokiem rozwoju Chin.
Dzięki uprzejmości Yaohua Wanga Świadomość tej ironicznej sytuacji doprowadziła do opracowania pracy magisterskiej na temat systemów przestrzennych powstających dzielnic przemysłowych.
W całym procesie badawczym podstawowe poszukiwania dotyczyły rozwiązań architektonicznych lub przestrzennych, które rozwiązałyby problemy powstałe w wyniku dzielenia przemysłowego, i mam nadzieję, że wyczekują charakterystycznych systemów przestrzennych, które mogą wyjść z tego procesu rozwiązywania problemów.
Ale gdy koncentrowano się na badaniach zasadniczych wymagań dzielnic przemysłowych i ich systemów przestrzennych, węższa definicja tych charakterystycznych systemów przestrzennych stała się.
wszystkie systemy okazały się zadziwiająco nieludzko wyglądające i zasadniczo służyły do produkcji technologii.
Dzięki uprzejmości Yaohua Wanga Czy powinniśmy przyjąć takie wyniki za pewnik, czy też powinniśmy ponownie rozważyć ukrytą pod spodem logikę.
Jeśli spojrzymy wstecz na chińską historię, odkryjemy, że forma chińskich miast zawsze podąża za polityką i gospodarką.
Nigdy nie był w stanie działać poza tymi ograniczeniami.
Innymi słowy, architektura podąża za wolą nieodpowiedzialnego kapitału i nigdy nie była w stanie wyjść poza nią.
Dzięki uprzejmości Yaohua Wang Architekci nie mają prawdziwej władzy, takiej jak władza polityczna lub siła ekonomiczna.
Moc, którą mamy, to siła projektowania, siła wyobraźni.
Ponieważ ta moc jest tak abstrakcyjna, jako architekt, musisz naprawdę ciężko wyobrazić sobie szansę, aby ta moc działała.
I zawsze te szanse są konkretne i przejściowe.
Jeśli jako architekci nie wykorzystamy możliwości, które mogą dać pełną grę architekturze, ale po prostu i wyłącznie podążamy za wymogami naszej tymczasowej potrzeby, zawsze znajdzie się ona w tej błędnej, a ostatecznie nieefektywnej, spirali: wydamy niezmierzoną ilość ilość zasobów do zbudowania nieludzko wyglądającego świata w niestabilnym systemie, który w rzeczywistości stanie się problemami, które musimy rozwiązać w przyszłości.
Dzięki uprzejmości Yaohua Wanga Jak możemy ukryć i zamienić cudowne, ludzkie marzenie architektów w nieludzki system.
Kamuflaż go, spraw, aby wydawał się służyć wymogom nieodpowiedzialnego kapitału.
Bądź cierpliwy z marszu czasu, czekając na uschnięcie pozorów i pojawienie się prawdziwej intencji.
Dzięki uprzejmości Yaohua Wang Mentorzy: Devyn Weiser, Wes Jones
[podobne: olx ostrzeszów, obszar oddziaływania inwestycji, klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej obszar oddziaływania inwestycji olx ostrzeszów