Architektura i nowoczesne budownictwo – Jak architekci pracują w obecnych czasach

DesignJet – HP – to, co definiuje Internet, to jego architektura społeczna.
Liczy się żywe środowisko, interakcja na żywo, a nie tylko procedura przechowywania i pobierania.
-Geert Lovink, 2005 W ubiegłym tygodniu zostaliśmy zaproszeni na prezentację HP Designjet Launch i BIG.
S House 8.
Doświadczenie było naprawdę uderzające, ponieważ przebywanie tam z innymi architektami i blogerami sprawiło, że zastanowiliśmy się nad tym, jak systemy pracy zmieniają się tak szybko, że czasami trudno jest je zauważyć, dopóki nie znajdziesz się w tym systemie, pracując i dzieląc się informacjami bez wszelkie ograniczenia.
To sprawiło, że zaczęliśmy zastanawiać się, co robią sieci społecznościowe i web 2.0 w dziedzinie produkcji architektonicznej.
Wszystkie nowe narzędzia, które odkrywamy każdego dnia, sprawiają, że praktyka jest bardziej wspólna i otwarta.
Kilka miesięcy temu napisaliśmy w poście dla Ymaga: komunikacja jest teraz bardziej dynamiczna, a przez to może być nieco dezorientująca.
Dzięki blogom aktualizowanym każdego dnia i korzystaniu z serwisów społecznościowych jako facebook i twitter architekci mogą mieć osobisty kontakt między nimi, z użytkownikami swoich budynków, a także z naukowcami, którzy pracują nad nowymi materiałami i konstruktywnymi rozwiązaniami.
W tym czasie spekulowaliśmy i próbowaliśmy opisać rzeczywistość, którą znaleźliśmy wokół nas, ale teraz możemy pozytywnie powiedzieć, że architektura, przynajmniej firmy pracujące nad projektami w różnych krajach w tym samym czasie, wykorzystuje wszystkie te narzędzia do materializowania pomysłów, jak pokazał Bjarke Ingels [założyciel BIG] podczas swojej prezentacji.
Chcielibyśmy również zwrócić uwagę na dwie kwestie.
Pierwszą z nich jest to, że zdajemy sobie sprawę, że niektóre duże firmy, w tym przypadku HP, dostarczają swoim klientom nie tylko swoje produkty, ale także usługę wykorzystującą przetwarzanie w chmurze.
Związki między użytkownikami z różnych miejsc pomagają tworzyć nowe sposoby rozumienia przepływu pracy.
Dzięki tym nowym narzędziom możliwe jest umożliwienie specjalistycznym zespołom projektowym łatwego dostępu, współdzielenia i drukowania plików projektów wielkoformatowych w Internecie w dowolnym czasie i miejscu, o ile wskazywały.
DesignJet – HP DesignJet – HP Na tę imprezę zaprosili nie tylko tradycyjne media, ale także grupę blogerów, w tym The Pop-Up City, Archimag, urbanophil, pwcom 2.0 i nas; a także dało nam możliwość spotkania twarzą w twarz.
inne osoby, które już śledziłyśmy za pośrednictwem Twittera lub Facebooka.
Fakt, że blogerzy myślą o tego rodzaju wydarzeniach, jest pozytywny, co przywodzi na myśl pytanie Javiera Arbony, gdy zapytał: Czy blog rzeczywiście miał znaczący wpływ na budynek w procesie projektowania.
czy zbudowane.
Jaki był wynik.
Po prezentacji prasowej zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia BIG.
S House 8, który został wydany tutaj w Blogu wcześniej, a także tutaj można znaleźć filmy z produkcji w toku.
Bjarke Ingels przedstawił projekt, a książka Tak jest bardziej .
Oto kilka zdjęć o Domu 8 w pochmurny dzień i kilka innych o prezentacji Bjarke: House 8 – BIG + 11
[więcej w: standardowe wymiary drzwi, bomar kielce, domofon urmet ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bomar kielce domofon urmet standardowe wymiary drzwi