Architektura 21szego wieku : International Coffee Plaza / Richard Meier & Partners Architekci

Klaus Frahm Nowojorscy architekci Richard Meier & Partners ogłosili otwarcie nowej siedziby głównej firmy Neumann Kaffee Gruppe (NKG), największej na świecie grupy świadczącej usługi w zakresie zielonej kawy, znajdującej się w HafenCity w Hamburgu.
Strona nowego budynku jest częścią przebudowy poprzemysłowego portu w centrum biznesu, handlu i kultury.
Z widokiem na park Sandtorpark, baseny portowe i tradycyjną panoramę Hamburga, 12-piętrowa szklana wieża, obecnie nazywana Coffee Plaza, oraz dwa sąsiednie budynki biurowe, stanowią punkt wyjścia dla odnowionego portu.
Więcej informacji i zdjęć po przerwie.
Nowa lokalizacja dla 55-letniej firmy przypisywana jest chęci uczestniczenia w odmłodzeniu historycznego miasta HafenCity i przekształceniu NKG w nowoczesne przedsiębiorstwo, które może być reprezentowane przez architekturę wyróżniającą się, przejrzystą i nowoczesną.
budynek przez szanowaną firmę Richard Meier & Partners.
.
Klaus Frahm Richard Meier & Partners i twórcy NKG mieli rygorystyczny zestaw wymagań, które należy spełnić.
Rygorystyczne zagospodarowanie przestrzenne i zrównoważony rozwój sprawiły, że architekci i klienci podjęli próbę opracowania zarówno nowoczesnego, eleganckiego wzornictwa, jak i ekologicznego, zrównoważonego budynku.
Nowe systemy mechaniczne i fasady zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia zużycia energii przy zachowaniu naturalnej wentylacji i dostępności światła dziennego w środowisku pracy.
Elewacje południową i zachodnią są obramowane pionowymi obrotowymi żaluzjami, które minimalizują przyrost ciepła i zapewniają cień użytkownikom.
Bliska współpraca między Richard Meier & Partners i NKG pomogła utrzymać wysoki standard, który starali się osiągnąć architekt i klient.
.
Klaus Frahm Eliptyczna wieża o powierzchni 8 000 metrów kwadratowych to znak rozpoznawczy Richarda Meier & Partners, który zawiera białą i przezroczystą szklaną fasadę, wypełnione światłem atrium i przestrzeń biurową.
Wieża jest mieszana z 11 biurami na 12 piętrach.
Dodatkowy penthouse, oznaczony.
Rzeźbiarskim krajobrazem dachu.
zapewni dodatkowe sale konferencyjne.
Na parterze mieści się elegancka restauracja.
Miejsca parkingowe i techniczne znajdują się na dodatkowych trzech poziomach podziemnych.
Sąsiednie budynki biurowe mają powierzchnię 5000 metrów kwadratowych i składają się z sześciu pięter, tarasu na dachu, parkingu podziemnego i powierzchni handlowej na parterze.
W budynku znajduje się również kolekcja rzeźb i obrazów na wielką skalę, w tym największy brązowy ziarenka kawy.
.
Klaus Frahm
[przypisy: olx skarżysko, ergonomia kuchni, domofon urmet ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: domofon urmet ergonomia kuchni olx skarżysko