Architektura 21szego wieku : Aktualizacja: Okhta Center / RMJM

Przez Centrum Okhta Jak informowaliśmy w 2009 roku, proponowane przez RMJM Centrum Okhta było przedmiotem gorącej debaty, ponieważ mieszkańcy St Peterburg nie chcieli mieć nic wspólnego z wieżą, która była uważana za symbol politycznego ego.
Jednak, jak udostępnił Record, wieża jest gotowa do działania w przód po otrzymaniu pozwolenia na budowę od Glavgosekspertiza, organu odpowiedzialnego za wydawanie pozwoleń na budowę.
Budynek wzniesie się na wysokość 403 metrów, a budynek stanie się najwyższy w Europie i jak widzieliśmy z propozycją Nouvela na 53.
Ulicę, Pelli Clarke Pelli 15 Penn Plaza i Wieżą Beekmana Franka Gehry ego, dodając dużą zmianę na panoramę wzbudza duże kontrowersje.
W Petersburgu zebrało się około 3000 osób, by zaprotestować przeciwko projektowi, który jest rozwijany przez gazowego giganta Gazprom i jest wspierany przez rosyjskiego premiera Władimira Putina.
Oprócz dużej publicznej opozycji, BD poinformował, że rosyjskie władze dokonały przeglądu projektu RMJM po raporcie z Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, który wielokrotnie groził pozbawieniem miasta jego statusu światowego dziedzictwa UNESCO, jeśli wieża, jak pierwotnie planowano, jest wybudowany.
Wieża nadal potrzebuje pozwolenia na budowę od City Hall, które, jak odnotowało Record, od samego początku popierało projekt.
Więcej zdjęć po przerwie.
[więcej w: giełda tworzyw, obszar oddziaływania inwestycji, kamień na podłogę ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: giełda tworzyw kamień na podłogę obszar oddziaływania inwestycji